Kabestany Seldén Mast serii S, zwyciężają Pittman Innovation Awards 2016 w kategorii osprzęt żeglarski !

Dokładnie pięć lat minęło odkąd szwedzka firma Seldén Mast zdobyła prestiżową nagrodę DAME za kabestany Serii R.Te kabestany, cały czas jako jedyne, pozwalają na manualne, dwubiegowe wybieranie szotów do przodu oraz na luzowanie szotów na jednym biegu wstecznym.

W tym roku kabestany serii S zdobywają nagrodę Pittman Innovation Award. Seria S charakteryzuję się możliwością wybierania szotów na dwóch biegach. Seldén opracował kilka ciekawych cech konstrukcyjnych, które upraszczają obsługę żagli, zwłaszcza przy manewrach.

Szczelina na szota na bębnie kabestanu jest wyjątkowo skuteczna w połączeniu z doskonale wyprofilowaną prowadnicą liny. Kabestany S świetnie trzymają szoty. Pozwala to na bezpieczne przygotowanie do zwrotu (można je obłożyć szotem bez pełnego wybrania)  Przy zwrocie …wystarczy wybrać luz, jeden, dwa młynki i jesteśmy na nowym halsie! To rozwiązanie daje swobodę oraz bezpieczeństwo i nie zmusza do ciągłego napinania liny przy manewrach. Materiały wykorzystane przy kabestanach Seldena to wysokiej jakości anodowane aluminium oraz polerowana nierdzewna stal.

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.